سقف و دیوار کناف نوعی صفحه روکش دار گچی (Dry Wall) است که توسط شرکت کناف تولید می شود . کناف بیش از ۸۰ سال است که در صنایع ساختمانی فعالیت دارد . استفاده از کناف سقف جدید و مدرن در جلوه دادن به معماری داخلی و دکوراسیون منزل نقش بسیار مهمی دارد.
استفاده از کناف در ایران به علت سبک بودن، کم هزینه بودن مصالح و هزینه پایین در نگه داری و تعمییرات و همچنین زیبایی و متناسب بودن با فرهنگ ایران محبوبیت زیادی یافته است. الگوبرداری از طرح های اجرا شده و موفق کناف سقف ایرانی می تواند نقش موثری در بهبود راندمان کاری برای کناف کاران و نیز خلق ایده ها و طرح های جدید برای کناف سقف منازل مسکونی و مکان های تجاری باشد. محبوبیت بالای استفاده از کناف در ایران باعث شده است تا در منازل مسکونی و شرکت های تجاری بسیاری از نمونه های مختلف طرحهای کناف را مشاهده نماییم.
کاهش تعداد نیرو برای اجرای پروژه هزینه کناف نسبت به دیگر سقف های کاذب از جمله گچ ، رابیتس ،چوب و … کمتر است.کناف به شکل عایق عمل می کند و از این حیث شاهده صرفه جویی در مصرف انرژی هستیم.به دلیل ساختار مفصلی که کناف دارد در مقابل زلزله مقاومت خوبی دارد.کناف پوشش بسیار خوبی برای عبور تاسیسات ساختمانی است.دسترسی آسان و راحت در مواقع تعمیرات و بازسازی است.اگر به دنبال سبک سازی ساختمان خود هستید، کناف بهترین گزینه پیش روی شماست.
یکی از اجزایی که در ظاهر پذیرایی مهم و بسیار تاثیرگذار است سقف پذیرایی است.استفاده از کناف در سقف پذیرایی مطمئنا پذیرایی زیبایی را برای شما به وجود می آورد.
یکی دیگر از اجزای پذیرایی قسمت تی وی روم است.که اجرای کناف تی وی روم ظاهری عالی و جذاب به پذیرایی می بخشد.
اجرای شلف و باکس در پذیرایی نیز مهم و در زیبایی داخلی ساختمان تاثیر گذار است.
یکی از قسمت هایی که در خانه به خصوص برای خانم ها بسیار مهم است آشپزخانه است. کناف اپن و آشپزخانه علاوه بر اینکه نقش به سزایی در زیباسازی آشپزخانه دارد می تواند به برقرای ارتباط بین پذیرایی با آشپزخانه کمک کند.
کناف کاری در اتاق خواب یکی دیگر از عوامل موثر در زیباسازی ساختمان است.

مزایای کناف :
۱-مقرون به صرفه و مدرن
۲-جایگزین روشهای منسوخ و سنتی.
۳-سهولت /سرعت و دقت بالا
۴-انعطاف پذیری بسیار بالا
۵-سبک بودن و عدم افزایش وزن ساختمان
۶-اجرا بصورت خشک و سریع
۷-خواص عایق بندی حرارتی /صوتی/رطوبتی و مقاوم در برابر زلزله
۸-انتخاب طرحهای بی شمار و شیک
۹-قابلیت اجرای انواع روکش ( رنگ / پوشش سلو لزی / کاغذ دیواری /نما سنگ وغیره
۱۰-تمیزبودن این حرفه در حین اجرا نسبت به مشاغل ساختمانی دیگر

270d-42